Usługi specjalne
PIROTECHNIKA FILMOWA I INSCENIZACJE HISTORYCZNE

Posiadamy pozwolenie uprawniające naszą firmę do realizacji efektów specjalnych przy użyciu klasycznych materiałów wybuchowych i pirotechnicznych. Tworzeniem efektów zajmuje się wyspecjalizowana grupa pirotechników i inżynierów dzięki którym możemy wykonywać nietypowe realizacje.

Tworzone efekty realizowane są w oparciu o pirotechnikę oraz klasyczne materiały wybuchowe takie jak trotyl (TNT), dające pełen realizm osiąganych efektów z uwzględnieniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Dysponujemy pełna gamą sprzętu saperskiego w tym repliką niemieckiego miotacza ognia Flammenwerfer 35, który był używany m.in. do realizacji filmu Jana Komasy „Miasto 44”. Współpracujemy z Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf” oraz Muzeum Saperskim „Explosive”, dzięki którym możemy zrealizować każde przedsięwzięcie z użyciem pojazdów, armat, czołgów oraz sprzętu inzynieryjno-saperskiego. Zastosowanie specjalnych podzespołów, mieszanek pirotechnicznych oraz ładunków, gwarantuje pełen realizm scen oraz bezpieczne ich stosowanie.

Stosowane przez nas technologie wykonywanych efektów w połączeniu z pomiarami parametrów wybuchów, pozwalają na zastosowanie niekonwencjonalnych rozwiązań w postaci spektakularnych wybuchów w pobliżu aktorów, rekonstruktorów i budynków.

Braliśmy udział w wielu wydarzeniach artystycznych i produkcjach filmowych

m.in. w programie: „Sensacje XX wieku” Bogusława Wołoszańskiego oraz filmie „Miasto 44” Jana Komasy.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.